Důkaz 111 - česká poslechová hra

 

 

Český herní průmysl neustále roste a rozšiřuje se - nejen světově, ale i společensky. Čeští vývojáři kolem filmového zvukaře Tomáše Oramuse totiž představili hru pro mobilní telefony, která je založena pouze na zvucích, vnitřním monologu hlavní postavy a dialozích. A že je jsou to nějaké dialogy! - Na dabingu se podílela i taková jména jako Bohdan Tůma, Tereza Hofová nebo Norbert Lichý.

Hru můžete snadno přepnout také přímo do režimu pro nevidomé, který je osobám s omezením zraku šitý přímo na míru - přidaná je hlasová nápověda a lehce změněné ovládání.

Na zvuku je pak doopravdy poznat ruka zkušeného filmového tvůrce. „Když si člověk nasadí sluchátka, tak má pocit, jako by ty zvuky byly opravdu kolem něj. Jednou jsem zapomněl, že mám ve hře třeba zvuk zavření dveří, a když jsem to pak pustil tak jsem sebou trhnul, že za mnou někdo zavřel dveře,“ říká Tomáš Oramus.

 

 

A o čem že ve hře vlastně jde? Důkaz 111 je detektivní příběh s lehce hororovými prvky, který vás přenese do Spojených států 80. let. Hlavní hrdinka Alice Wellsová, náčelnice městečka Fairfield, řeší záhadný anonymní telefonát. Ten ji zavede na nehostinný ostrov do hotelu Harber Watch Inn, kde nemůže nikomu věřit.

Hra je zatím celá v češtině, angická verze se teprve plánuje. K dostání je na mobilních telefonech.

 

Zdroj:

Radiožurnál

Gamepark